CDP Ödülleri: çevre ve biyoçeşitlilik mücadelesini üstlenen şehirleri ve işletmeleri ödüllendiriyor - TamHaber.OrgTamHaber.Org

17 Haziran 2024 - 19:34
SON DAKİKA

CDP Ödülleri: çevre ve biyoçeşitlilik mücadelesini üstlenen şehirleri ve işletmeleri ödüllendiriyor

2023 CDP ödülleri, Paris’te Louis Vuitton Foundation’da sahiplerini buldu.

Son Güncelleme :

09 Mart 2023 - 10:36

CDP Ödülleri: çevre ve biyoçeşitlilik mücadelesini üstlenen şehirleri ve işletmeleri ödüllendiriyor

2023 CDP ödülleri, Paris’te Louis Vuitton Foundation’da sahiplerini buldu. CDP, dünyanın birleştirme defteri sistemini yöneten kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Son raporlarına göre, Avrupa’daki evler sadece %5’i 1,5° iklim değişikliği hedefine ulaşmak için planlar yapıyor. Ödüller esas olarak şirketi ve yol açan şehirleri kutlamakla ilgili.

Dönüşen şehirler

Ön cephede, doğal, yerel yönetimler Avrupa şehirlerini dönüştürmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

Finlandiya’nın Türkü Belediye Başkanı Minna Arve, “Yatırımcılar hangi tür şehirlere yatırım yapmak istediklerine bakarlar” diyor. “Ve eğer şehir, işletmelerle birlikte geleceğe yönelik yatırım yapmak istiyorsa, bu harika bir şey. Ve aramak için, doğal olarak bunun için nasıl ve neden iyi olduğunu da düşünmelisiniz. Bu daha temiz hava ile ilgili.” . Daha iyi ulaşımla ilgili. Bizim durumumuzda, daha temiz bir liman ve takımadalarımızla ilgili. Yani aynı dili konuşmalısınız. Yalnızca üst düzeydeki sorunlarla uğraşıyorsanız, o zaman diğer bağlantılarla bağlantı kuramayabilirsiniz. çok iyi. Ama şehirde oldukça yakın olduğunuz şey, sakinlerinize gerçekten yakın olmanızdır. Sorumluluğunuz var ve ardından bunun neden önemli olduğunu tartışacak sözlere giriyor.

Porto Belediye Başkanı Rui Moreira, “Şu andaki en büyük zorluk, vatandaşlarımızın yanı başında ortaya çıkıyor” diyor. “Bugünüm ve Porto’nun %13’ünün konuştuğu konuşmada sosyal konutlarda yaşadığını açıkladım. Çevre açısından daha sürdürülebilir, sürdürme olarak sürdürülebilir olması için sosyal konutlara büyük bir yatırım yapıyoruz ve bunu pencereleri, çatıları değiştirmeyi gerçekleştirdik. Anda fazla enerji tüketecek isteyecek çünkü ne isteyecekler enerji ucuzsa o zaman biz daha sonra enerji üretiminin stabilizasyon aşamasına geçene kadar geçen evlerini ısıtmak için daha fazla enerjiye sahip olmak isteyecekler, bu da bizden daha fazla enerji talep etmeyen ve bu çok zor bir iş olacak, özellikle 2030’da karbon nötrlüğüne ulaşmak için, bunu nasıl başaracağız?

“Kendi evleri olan insanlar, evlerini yakmak için tüketen yakıtları ve evlerinde sahip oldukları enerjiyi yerine koyma önlemlerini almaları durumunda onlara vergi yetenekleri sağlıyor. Yaptığımız ve ardından aklımızda olan şeyle ilgili çok büyük bir değişiklik yapıyoruz ve Porto’da yeşil alanı bölmek için söz verdiğimiz ve her zaman hedeflerimizi gerçekleştirdik. Temsilciler ve bunun için bir fırsat sunuyorlar.

“Burada şehirlerin, bu biraz dişçiye benzediğini eline almışım: önce dişçiye giden şehirler, sonunda bunu yapan şehirlere göre daha az diş ağrısı çekecek ve hepimiz gidecek.”

Yol gösteren bagaj

CDP Ödülleri genel sıralama ile ilişkisi. Geçen yıl Kanada’nın Montreal’de gözlemlediği perçinlenen COP 15 uzay deneyimi anlaşmasını aktif olarak uygulayan herkes için en yüksek puanlar.

“Dünya ve girişimcilik ekosistemi üçe ayrılıyor diyelim.” Acciona CEO’su José Manuel Entrecanales diyor. “Birçok örtüşmeyle, ancak üçü: Bu değişimleri ve karbondan arındırma modelini inandırmak için yaptıklarımız. Bunu aynı zamanda bir fırsat olduğu için yapanlar ve bunun bir şansı bilmeye inanmayan ve aynı zamanda buna sahip olmayanlar. mahkumiyet.

“Buna inanmayan ve aynı zamanda bir şansı bildiğin da inanmayan tüm kesim için,

Değişimin gerçekleşmesini istiyorsak, kişisel olarak bunun gibi prosedürleri ikna ettim, o zaman onu düzenlemeden başka bakımımız yok. Ve giderleri olarak, birikimleri hepimiz için zor olacak çünkü kısıtlamaları kısıtlayıcı ve uyulması zor olacak.

Ama daha hazırlıklı ve daha gelişmiş olanlarımız, uzun yıllar emeğini tıslayacak bir avantaja sahip olacaksınız.”

LVMH Çevre yöneticisi Hélène Valade, “Yeşil ekonomiden dönemler boyunca döngüsel ekonomiden bahsediyorum” diyor. “Yanı mühlet edecek olan”

bu ürünler eko-tasarlanmıştır, yani örneğin geri dönüştürülmüş lifler veya kullanımları kullanırlar. Döngüsel aynı zamanda uzun ömürlü ve nesilden ekonomi nesline aktarılan ürünlerimize, çok uzun süre kullanımlarını sağlayan onarım hizmetleri ile onlar ikinci bir hayat vermemizin anlamı da gelir. Ve sonra döngüsellik, yani aynı zamanda vermek…, bu ürünleri farklı bir şekilde canlandırmak. Bu nedenle, bazı evlerde çalıştırılan kumaşların yeniden satışı için bir platform olan Nona Source’u yarattık ve böylece kumaşlar paketleri veya harici erişim dışı, erişim dışı genç koruyuculara satılıyor. piyasa fiyatına bu kaliteli kumaşlara. Bu kadar. Peki, bu döngüsellik, yaratıcı döngüsellik yoluyla ürünlerimizin yapımına ayak izini nasıl sınırlayabiliriz? LVMH’de böyle buna diyoruz çünkü esas olarak koruyucular bir şeyleri oluşturmak için tanımları gereği doğa dostu olan malzemelerle işe başlıyorlar ve ardından sürdürülebilirliği arzu edilirler için klasik güzellik kodlarını yıkıyorlar.”

CEO Yardımcısı Barbara Lavernos, “L’Oréal, birçok endüstri gibi hammaddeler, hammaddeler ve CO2 emisyonları konusunda ambalajlama konusunda son derece odaklı bir şekilde çalışıyor ve bu nedenle CDP’den üçlü A çıkardık” diyor. L’Oréal’de. “2023 için yeni bir hayalim varsa, o da tüm teknoloji topluluğunu muhafaza edecek. Çünkü bu yeni dijital çağdayız ve artık CO2 emisyonları ve su kıtlığı da dünyanın bu dijitalleşmesiyle bağlantılı. şekilde tamamlamamız gerekiyor.

Teknoloji ve BT ile ilgili her şey, teknoloji devleriyle birlikte dönüştürülmeli ki, gerçek bir gidişata sahip olabilirim. L’Oréal için önemli ama tüm dünya için önemli.”

Triodos CEO’su Jeroen Pijpkema, “Bir açıklamamız var” diyor. “Değiştiriyoruz, finansman finanse ediyoruz ve finansı değiştiriyoruz. Bu nedenle, her iki konudaki da, finans endüstrisindeki, Hollanda’daki ve Avrupa’daki meslektaşlarıma borç verme kullanande 2035’te net sıfır olma örneklerini takip etmeleri için ilham çıkışı çıkışları. ve yatırım işlemleri hakkında .

“İkincisi, finans tasarrufu açısından, geçen yıl evlerini doğal kaynaklı ürün ve üretimle inşa eden en düşük fiyata ürettiğimiz biyo-bazlı ipoteği başlattık. gelen müşterileri teşvik edecek ve ödüllendirecektir.”

Uyumun hapishanesi

AB Yeşil Anlaşması’nı dönüştürdikçe, şehirler ve gelecek birkaç yıl ve yıllar boyunca bir dizi ulusal politikaya ve Avrupa politikasına sahip olmak zorunda kalacak. ESMA, Avrupa Piyasaları bağlantısıdır. Onlar için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

ESMA başkanı Verena Ross, “Yeşil yıkama, özellikle evlerinin sonunda elde ettiği ambiyansı bir risktir.” “Dolayısıyla, Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi olarak bizimmizden, bireysel yatırımcının nasıl destekleneceğine ilgili seçimlerini yapabilmesi için, bireysel yatırımcıya çevresindekilerin açığa çıkardığına dair yeterli bilgi, şeffaflık olduğu konusunda her şey mühlet yapmakla idare ediyor. Sürdürülebilir yatırım hedefi ve süresi boyunca verileri düzgün bir şekilde açısal açı görüntülenmesini ve adil gösterilmesini sağlayın.”

Adaletten sorumlu AB komiseri Didier Reynders için, tüm bu AB kuralları ve düzenlemeleri gezegeni için oyunu değiştirecek. Meslektaşı, AB iklim şefi Frans Timmermans ile giderek daha fazla çalışıyor.

“Bu bir oyun kurucu çünkü zorunlu bir yaklaşıma gidiyoruz. Şimdiye kadar çevre ve insan hakları için bazı BM imhaları veya OECD korumaları güdümlü bir yaklaşım üzerinde çalışmayı mümkün dü. bir geçiş planı hazırlamalarını istedikleriz ve tabii ki sona ermek için önemli olacak.

“Elbette Kesin, yine gönüllü yönergenin geçmesi çok önemli ve CDP’ye bu tür bir süreçte böyle bir eylemde bulunduğu için teşekkür ediyorum. Ama gideceğimiz, imzalanan ve onaylanan tüm uluslararası sözleşmelerin imzalanmasıdır. Avrupa Birliği. şirketin bunun devasını barındırmak istemesi çok önemli, dolayısıyla bunu bir durum sonu süreci olarak yürütüyoruz. .Bu, değer zincirinde, tüm değer zincirinde çok ileri gitmek çok önemlidir.

Ve AB’nin verilerinin devası görevine ilişkin yeni perspektifinden ne gibi “etkiler beklenebileceğini düşünüyor?

“GDPR gibi somut olmak için küresel standartlar oluşturma çabası. Bu nedenle, tabii ki, Avrupa’da tüm farklı maliyetler için, iç pazarda çalışan üçüncü dış hatlar için böylesine eşit bir oyun alanıyla başlıyoruz. Ayrıca, Tedarik zincirinde, değer zincirinde tüm yolculardan çevrenin , biyoçeşitliliğin devasını almalarını istediğimiz ve bu yüzden bazen Avrupa’dan çok uzak olacağı.Ama bundan da ötesi, bunun olası muhtemel beklentileri.Aynı yöne giden ilk ülkeler oldu. Umarım burada da aynı olur.”

Soru şu ki, AB yönetimi AB binasını daha mı elde etmeyecek yoksa daha mı az?

“Evet, çünkü onları karşılamaya katmamız gerekiyor. Dolayısıyla, tabii ki Üye Ülkeler veya Avrupa Birliği tarafından bazı etkiler ve olası sonuçlar var, evlerin böyle bir duruma gitmesine yardımcı olmak gerekirse, biraz devlet kullanımını düşünüyorum. Ülkeleri desteklemek için Avrupa Birliği’nden yeni fonlarla getirmek ve devlet yardım verme yönetimine sahip olmak mümkündür. Enflasyon Düşürme Eylemine tepki vermemiz gereken doğru değil, İklim Değişikliği konusunda aynı yöne ilerlediğimiz sürece Avrupa çapında hareket etmemiz gerekiyor.”

COP27 ile hayal gücü davetleri

Şarm El-Şeyh’teki COP 27 ile ilgili büyük bir konuşma noktası hayallerde bulunan ve bazılarının Dubai’deki COP 28’i atabileceklerini söyledi.

Holcim’in CSO’su Magali Anderson, “COP15, COP 27’den çok daha cesaret vericiydi” dedi. “Görmezden gelmememiz gereken birkaç şey var. parmakla göstermeyi bırakmalıyız.Şirketler, meşru çerçeveyi hareket etmek için bir kanuni çerçeveye muhafaza olduğunu söylemekten vazgeçmeli. bedenini sağlar.bu hareketi yaratmak için.”

Signify CEO’su Eric Rondolat, “Biliyorsunuz, her beş yılda bir sürdürülebilirlik planımız var” dedi. “Biz buna: Daha parlak yaşamlar, daha iyi bir dünya diyoruz. Bu, iklim değişikliğinin çok geride kalması. en iyi kısma göre Paris Anlaşması hedefine ulaşmak, ancak 2030’da değil, 2025’te tam emisyonlarımızın %90’ı olan tam kapsamı üçe açılmayı temel alarak 2019’da. .Artık polislere gitmem.Biliyorsunuz, yaptım.Ve olmadı.Benim için doğru enerji seviyesi.Bu yüzden artık gitmem.”

Acciona CEO’su Manuel Entrecanales, “Pekala, buradan iyimser bir görüşle ayrılacağım” dedi. “İlk rüzgar santralimi açtığımda 1994’ten beri kişisel olarak bu işin içindeyim. işler Bence bu yöne gidiyor. -eğrisinin çok hızlı bir şekilde dikeye, dikeyliğe doğru yükselmeye tırmanmaya işaret ediyor.”

ESMA başkanı Verena Ross, “Geçen yılki bir COP’a bakarsam, herhalde,” dedi. “Finans güvenliği açısından oradaki en önemli sonuçlara biri benim için Uluslararası Sürdürülebilirlik Standartları Kurulu’nun çalışmaları ve artık “sürdürülebilirlik çatısı” sahibi olmanızdı. Dünyayı inşa etmek gerçekten karşılaştırılabilirlik oluşturmak bir şeye sahip olmak çok önemli. Bu bardağın ağzın doluyum. Umuyoruz ki bu, küresel olarak bir standart olarak benimsenir ve sınırlarının ilerlemesine yardımcı olur. Ve bence özel sektör ve kamu sektörü arasında gerçekten ortak bir şey oldu. Arkamıza yetişecek vaktimiz yok ve edin, bunun için yavaş yavaş olmasına izin verin. Birlikte hareket etmemiz ve birlikte öğrenmemiz gerekiyor. Ve bu herkes için dik bir öğrenme hareketi. Ama umarım yola devam edebiliriz.”

Porto Belediye Başkanı Rui Moreira, “Pekala, ben o kadar iyimser değilim çünkü sorunu talep içermeyen değil, arzı ele almaya odaklandığımızı düşünüyorum” dedi. Germain Bulvarı’nda kalsaydım ve bir kruvasanın maliyetine ve Endonezya’da üretilen bir tişörtün maliyetine yönelik önlemler, kruvasan yerel olarak üretilen daha pahalı.Neden?Çünkü halk hala farkında değil tükettiği veya tükettiği her şeyin çevre üzerindeki kafesleri ne defterleri bildiklerini bir gösterge yok.Bir şişeye gittikleri, bir şişeye getirdikleri ve muhtemelen içeriğin ne kitabı büyük anlatımı burada var ama gezegenimiz açısından, denetleyici olmayan kaynaklarımız açısından ne kadara kadara mal olduğunu ve bence bu çaba sarfdi. her zaman, her zaman arz meselesini halletmeye odaklandım.Ancak büyük değişikliklere baktığınızda ve küreselleşmeden önce Portekizlilerin bazı büyük değişikliklere dahil olduğunu gördüğünüzde, bu her zaman değişiklik talep edildi.

dilini değiştirmek

Solar Impulse Vakfı’ndan Bertrand Piccard izlenimleri şunları söyledi: “Vakıfımla birlikte beş yapıdan beri çevreyi karlı bir şekilde koruyabilecek 1500’den fazla çözüm belirlemek için çalışıyoruz. Bunun için deli gibi çalışıyoruz. Bunu tanıtmaya çalışıyoruz. ve hala bilmeyenler var ama bir olay var, balonum yolda sert bir rüzgarla çekiliyor ve bunu tüm dünya biliyor.Şunu da anlayamıyorum, böyle küçük şeyler yaptığınızda herkes farklı geliyor ama gerçekten derin ve önemli şeyler içeriyor, insanlar bunun farkında değil.

“Ama bir kaşif olarak, güneş enerjisiyle çalışan bir uçakla dünyayı dolaştıktan sonra gerisem ve dünya güzel, canlı bir varlık dersem, onu korumamız gerekir. alıcılarla konuşursanız dünyanın güzelliğini söyleme.Çevrenin korunmasının ekonomik olarak karlı olduğunu belirtir.İstihdam yaratır.Peki ve sonra Duyuluyor ilk tıp doktorluğu ve psikiyatr eğitimimde asıl öğrendiğim satın.İkna etmek istediğiniz insanları dilinizi uyarlamanız gerekiyor ve bu gezici anlatıyı muhafaza etmesi gerekiyor. Korumanın zorlaması, pahalı olması, yaşam tarzımızı tehdit etme, konforumuzu, hareketliliğimizi, ekonomik büyümemizi rakip gördüklerini duyduk ve kimse onu istemek istemedi ve kimse çevreyi korumanın adam beslemediğini istemedi. fazla kirliliğe ve daha az biyoçeşitliliğe sahibiz. Yani işe yaramadığını gösteriyor. Ve bugün bence anlatıyı tamamen değiştirmemiz gerekiyor. Balonda olduğu gibi, götürebilir, başka bir yöne gitmek için irtifa kararlarınız ve bunun için daha fazla yüksekliği elde etmek için safrayı düzenlediğiniz. Evet. Ve bence bu işe yaramayan anlatıdan sıyrılıp tam tersini söylememiz gerekiyor. Çevrenin korunması heyecan verici. Kazançlıdır, istihdam yaratır. Herkesi bir araya getirebilir. Ve sonra ekonomi dünyası, endüstri dünyası, finans ve politika dünyası ve sonunda ona girin ve bir şeyler yapın.

“Son iklim konferanslarının hepsine getirme ve farkettirdi ki, masada 196 ülkenin olması işe yaramıyor.Bütün zorlukları ortaya çıkaranlar ve nasıl çözüleceğini öğrenmek için mücadele ediyorlar. için zararlı olur, yeniden hedeflemeyeceğim ve bence insanlar sorunlardan nefret ediyor. Ve sonra tüm çözümlere bakarsınız.Hangi kime uyuyorsunuz?Nerede eşleşiyor?Nerede ilişki?Ve evveli bunu yaptınız, bu heyecan verici çünkü çözümlerden bulunuyorsunuz. için yatırımı almak kolaydır.Bu bir yatırım.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
gaziantep escort herabet giriş ikili opsiyon bahis herabet getirbet getirbet bonusal ankara escort eryaman escort adana escort herabet tv aresbet giriş çankaya escort gaziantep escort bayan gaziantep escort casino Güvenilir Bahis siteleri
mersin escort youtube izlenme hilesi gaziantep escort bayan gaziantep escort gaziantep escort